Czym do cholery jest NFT? Jak to działa?

Home » Czym do cholery jest NFT? Jak to działa?

Akronim NFT odnosi się do tokena nie wymiennego, który wyjaśnia prawie wszystko. Ponieważ sfera kryptowalut zaczyna się rozwijać w kierunku 2021 r., NFT zyskały już popularność. Pokazane dzieło sztuki to NFT, a ostatnio zostało sprzedane za 60 milionów dolarów. Mike Winkelmann, lepiej znany pod pseudonimem Beeple, stworzył cyfrowe dzieła sztuki. Jest to cyfrowa reprezentacja wszystkich dzieł sztuki, które stworzył od 2013 roku. Co zaskakujące, rzeczywista cena sprzedaży Everyday wynosi żałosne 110 USD od 25 lutego. Dwudziestu kupujących zwiększyło wartość do prawie 1,2 miliona dolarów w ciągu pierwszych dziewięciu minut licytacji. Przedział cenowy był szorstki, 15 milionów dolarów na godzinę, jeszcze przed zakończeniem aukcji. Tylko w ciągu ostatnich dziesięciu minut cena wzrosła do 30 milionów dolarów. Ostateczna cena została ustalona na 60,30 miliona dolarów, dodatkowe 10 milionów dolarów za sprzedaż dzieł sztuki Christie’s w ostatnich sekundach. 

Co to jest NFT?

Zagłębmy się bardziej szczegółowo. Po pierwsze, termin „niezamienny” oznacza po prostu, że jednego przedmiotu nie można wymienić na inny. W transakcjach NFT token jest jedynie poświadczeniem ważności przechowywanym w łańcuchu bloków, dzięki czemu waluta jest identyfikowalna i dostępna dla wszystkich. W rezultacie NFT jest jedyną w swoim rodzaju wirtualną walutą, która może przybrać postać obrazów, filmów, muzyki lub innego rodzaju produkcji cyfrowej.

Korzyści z używania NFT

Gracze i kolekcjonerzy mogą teraz nabyć nieodwracalne prawo własności do towarów w grze oraz innych unikalnych właściwości i czerpać zyski z nich dzięki pojawieniu się technologii blockchain. W niektórych wirtualnych światach, takich jak Sandbox czy Decentraland, ludzie mają możliwość rozwijania i komercjalizacji obiektów. Obiekty takie jak kasyna i parki rozrywki. Na wtórnym rynku NFT mogą również handlować określonymi przedmiotami cyfrowymi zdobytymi w czasie gry, takimi jak stroje, postacie i waluta w grze. Dzięki temu, jak zmienili rynek gier i przedmiotów kolekcjonerskich, NFT stają się niezwykle popularne wśród konsumentów i firm zajmujących się kryptowalutami. Od grudnia 2017 r. w NFT zainwestowano maksymalnie 175 mln USD.

Praktyczne przypadki użycia NFT 

  • Zwiększenie możliwości rozgrywki

Twórcy gier wykazali duże zainteresowanie NFT. NFT można wykorzystać do śledzenia, kto jest właścicielem w grze, napędzać rynki w grze i zapewniać graczom szereg innych korzyści. 

W wielu zwykłych grach możesz kupować towary do wykorzystania w rozgrywce. Jeśli jednak chodziło o NFT, możesz spłacić swoją inwestycję, wymieniając ją po zakończeniu gry. Jeśli ten kawałek stanie się bardziej wartościowy, możesz osiągnąć zysk. 

Jako producenci NFT, twórcy gier mogą uzyskać prowizję za każdym razem, gdy element jest przedmiotem obrotu na publicznym rynku. W rezultacie powstaje znacznie korzystniejszy dla obu stron paradygmat biznesowy, w którym zarówno uczestnicy, jak i deweloperzy czerpią korzyści z uzupełniającego rynku NFT .

  • Przedmioty, które są fizycznie obecne

Dobra fizyczne nie są jeszcze tak dobrze tokenizowane jak ich wirtualne odpowiedniki. Jednak wiele projektów zajmuje się tokenizacją inwestycji w nieruchomości, jedyną w swoim rodzaju markową odzieżą i innymi tematami. Ponieważ transakcje NFT są podstawowymi właściwościami, pewnego dnia możesz być w stanie pozwolić sobie na samochód lub dom z ETH i uzyskać prawo własności w formie transakcji NFT (w tej samej transakcji). Wraz z rozwojem technologii nie jest trudno wyobrazić sobie dzień, w którym Twoje konto Ethereum służy jako bilet do domu lub samochodu, z kryptograficznym dowodem na to, że właściciel odblokuje wejście. Możesz wykorzystać NFT jako zabezpieczenie w zdecentralizowanym pożyczaniu, ponieważ wartościowe przedmioty, takie jak samochody i nieruchomości, są reprezentowane w Ethereum.

  • Zwiększenie wynagrodzenia twórców 

Obecnie najpowszechniejszym zastosowaniem NFT jest obszar materiałów cyfrowych. Dzieje się tak, ponieważ branża jest obecnie w stanie nieładu. Usługi osłabiają dochody twórców treści, a także zdolność zarobkową. Malarz, który publikuje prace w serwisie społecznościowym, generuje przychody dla serwisu, który sprzedaje reklamy fanom artysty. W zamian zyskują ekspozycję, ale reklama nie pokrywa wydatków. NFT napędzają nową kreatywną gospodarkę, w której twórcy zachowują kontrolę nad swoją pracą, zamiast przekazywać ją promującym ją kanałom mediów społecznościowych. Własność jest zakorzeniona w substancji. Kiedy malarz sprzedaje swoją pracę, pieniądze trafiają prosto do niego. Jeśli nowy właściciel sprzeda NFT, inwestor założycielski może być uprawniony do zysków. W informacjach tokena znajduje się adres projektanta, którego nie można zmienić. 

Wniosek

Teoretycznie każdy może założyć własny sklep NFT . Każdy może wygenerować zatrudnienie, przekonwertować je na NFT, głównie na Blockchain i sprzedać je na preferowanym rynku. Każdy może kupić lub sprzedać tokeny NFT. Wszystko to, co możesz zrobić na NFTically , platforma pozwala na założenie sklepu w kilka minut. Jest dostępny w Polygon, Ethereum, Digital Art, Mint itp. Możesz nawet dodać tantiemy do dokumentu, które wynagrodzą Cię, jeśli każda osoba kupi przedmiot, wraz z cenami sprzedaży. Będziesz potrzebować założonego konta, tak jak przy zakupie NFT, i będzie wymagało załadowania go pełnymi kryptowalutami. I to popyt na gotówkę z góry powoduje problemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Opinie Forex
5,0 rating
Bitcoin Circuit to zautomatyzowana platforma transakcyjna, która umożliwia inwestorom kryptograficznym i dealerom wykonywanie transakcji związanych z blockchain.
5,0 rating
Crypto Engine to schemat szybkiego wzbogacenia się, czy jest legalny i godny zaufania? Zbadaliśmy Crypto Engine i znaleźliśmy istotny dowód jego legalności. Oznacza to, że istnieje ogromne prawdopodobieństwo osiągnięcia zysków dzięki tej platformie.
5,0 rating
Bitcoin Profit jest reklamowany jako ekskluzywny klub zarezerwowany dla nowych Bitcoin Profit, który oferuje swoim członkom dostęp do tajnej aplikacji do automatycznego handlu, która działa z 99,4% poziomem dokładności. Jednak kiedy zaczęliśmy słuchać filmu o sprzedaży Bitcoin Profit, od razu podejrzewaliśmy oszustwo. Czy słowa „bez banków, bez opłat, bez inflacji” brzmią znajomo? Jeśli tak, prawdopodobnie zostałeś nielegalnie namówiony do dołączenia do oprogramowania oszustwa Bitcoin Profit i fałszywej aplikacji do automatycznego handlu (robot kryptograficzny).
5,0 rating
Robot handlowy, o którym mówi strona internetowa, został zaprojektowany, aby pomagać ludziom, bez względu na ich doświadczenie handlowe, Bitcoin Era twierdzi, że jest w stanie odczytywać i interpretować sygnały transakcyjne znacznie szybciej niż rynek dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Uznana za bardziej dokładną niż reszta, Bitcoin Era najwyraźniej umożliwia ludziom wejście w handel kryptowalutami i osiąganie zysków.
5,0 rating
Mówi się, że Bitcoin Billionaire jest wszechstronnym, bogatym w funkcje automatycznym botem handlowym, który ma na celu wyeliminowanie wszelkich problemów związanych z handlem kryptowalutami. To również sprawiłoby, że byłaby to świetna usługa dla tych, którzy nie są szczególnie świadomi rynków kryptowalut, ponieważ mogą z nich korzystać do zarabiania dodatkowych dochodów. Zgłoszony wysoki wskaźnik sukcesu w połączeniu z łatwymi i szybkimi wypłatami oznacza, że ​​każdy może zacząć zarabiać przyzwoite pieniądze za pomocą tej automatycznej platformy transakcyjnej.